WORKSHOP: Optimization, Security and Implementation of New Services in Wireless and Mobile Networks

The SIX Research Center and AT&T Brno cordially invite all interested guests to a workshop focused on the current trends and issues in local wireless and mobile networks. The workshop will be held at Faculty of Electrical Engineering and Communication, Brno University of Technology, Technicka 12, room n. SD2.99 on Tuesday 17th March, 2015, 8:00 – 10:00.

In case of your interest, please sign your name into the registration form: http://goo.gl/3TRegh.
Any future questions or comments please address to hosek@feec.vutbr.cz.

The rest of post is published in Czech language:

Výzkumné centrum SIX při Vysokém učení technickém v Brně a AT&T Brno vás srdečně zvou na WORKSHOP

Optimalizace, zabezpečení a implementace nových služeb v bezdrátových a mobilních sítích

Úterý, 17. března, 2015, 8:00 – 10:00
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně,
Technická 12, 616 00 Brno, místnost č. SD2.99
Program:
8:00 – 8:40 Marek Chmel, AT&T Brno
Bezpečnost bezdrátových sítí

Přednáška bude zaměřená na základní zranitelnosti bezdrátových sítí, principy narušení bezpečnosti bezdrátových sítí a ochrana proti útokům. Cílem přednášky je popsat mechanizmy, kterými je vhodné chránit bezdrátové sítě proti běžným útokům.

8:40 – 9:20 Dalibor Uhlíř, AT&T Brno
Správa HTTP provozu v AT&T mobilní síti

Cílem přednášky je představit základní charakteristiku HTTP provozu v mobilní síti a následně také prvky páteřní sítě, které zpracovávají HTTP provoz. Hlavní pozornost bude věnována síťovému prvku MSP (Multi-Service Proxy), který umožňuje optimalizaci HTTP služeb jako např. YouTube z pozice mobilního operátora.

9:20 – 10:00 Jiří Hošek, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně
Implementace a praktické výhody sítí-asistované D2D technologie v 5G mobilní sítí

V rámci přednášky bude představen koncept D2D technologie využívající blízkosti uživatelských zařízení. Budou zmíněny praktické výhody, možnosti použití, ale také stále nevyřešené otázky této rychle se rozvíjejí technologie. V druhé části pak bude představen LTE-asistovaný WiFi-Direct systém, který byl ve spolupráci s Tampere University of Technology a Intel Labs, US implementován do experimentální LTE-A sítě instalované v laboratořích Ústavu telekomunikací.

V případě zájmu se prosím do 12. 3. 2014 zapište do registračního formuláře: http://goo.gl/3TRegh
Případné dotazy zasílejte na hosek@feec.vutbr.cz

Těšíme se na vaši účast. Občerstvení zajištěno.

Pozvánka ke stažení zde: VUT_AT&T_Workshop_pozvanka